Technikum nr 13

Technikum nr 13 w Częstochowie to pierwsza w regionie szkoła średnia techniczna wyłącznie dla uczniów w normie intelektualnej z różnego typu niepełnosprawnościami.

Naukę w zawodach TECHNIK INFORMATYK i TECHNIK LOGISTYK organizujemy wyłącznie dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w Technikum Nr 13 – dla młodzieży z zespołem Aspergera, Autyzmem, słabosłyszącej oraz z niepełnosprawnością ruchową.

Tylko nasza szkoła zapewnia w pełni zindywidualizowaną organizację procesu kształcenia w warunkach odpowiednich do potrzeb i możliwości psychofizycznych każdego ucznia.

UCZNIU PAMIĘTAJ - U NAS MOŻESZ:

• uczyć się w mało licznej klasie – do 4 uczniów!
  • czuć się bezpiecznie i komfortowo!
  • liczyć na to, że nauczyciel zrozumie Twoje problemy i potrzeby!
  • uczyć się i rozwijać umiejętności we własnym tempie!
  • nawiązywać kontakty z innymi bez presji otoczenia!
  • rozwijać swoje pasje i zainteresowania!

1. NABÓR uczniów do naszych szkół odbywa się przez CAŁY ROK laughing.
  2. Kandydatów do naszych szkół nie obowiązuje elektroniczny system rekrutacji.
  3. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz w zakładce „REKRUTACJA”.
  4. Na żadnym dokumencie szkolnym, w tym na legitymacji szkolnej, świadectwie ucznia, a także tablicach urzędowych szkoły NIE MA zapisu „szkoła specjalna”.

Technik INFORMATYK

Kwalifikacje potwierdzające nabyte umiejętności w zawodzie:

INF.02 – Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.

INF.03 – Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Technik LOGISTYK

Kwalifikacje potwierdzające nabyte umiejętności w zawodzie:

SPL.04 – Organizacja transportu.