Branżowa Szkoła I Stopnia nr 11

W Branżowej Szkole I Stopnia nr 11 kształcimy młodzież z zespołem Aspergera, autyzmem, słabowidzącej, słabosłyszącej oraz z niepełnosprawnością ruchową posiadającą orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nauka w szkole trwa trzy lata. Okres nauki w szkole, w uzasadnionych przypadkach, może być przedłużony o jeden rok.

W czasie cyklu kształcenia uczniowie realizują materiał obejmujący kształcenie ogólne oraz zajęcia teoretyczne i praktyczne właściwe dla specyfiki wybranego zawodu.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i życzliwych młodzieży nauczycieli w mało licznych, dających możliwość indywidualizacji nauczania klasach. Zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na terenie szkoły, jak i w zaprzyjaźnionych zakładach pracy.

Tylko nasza szkoła zapewnia w pełni zindywidualizowaną organizację procesu kształcenia w warunkach odpowiednich do potrzeb i możliwości psychofizycznych każdego ucznia.

• NABÓR uczniów do naszych szkół odbywa się przez CAŁY ROK laughing
  • Kandydatów do naszych szkół nie obowiązuje elektroniczny system rekrutacji.
  • Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz w zakładce „REKRUTACJA”.
  • Wzory dokumentów potrzebnych do rekrutacji znajdziesz w zakładce „DOKUMENTY".
  • Na żadnym dokumencie szkolnym, w tym na legitymacji szkolnej, świadectwie ucznia, a także tablicach urzędowych szkoły NIE MA zapisu „szkoła specjalna”.
  • Szkoła realizuje projekty unijne.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA:

KRAWIEC

Kwalifikacja potwierdzająca umiejętności nabyte w zawodzie:

MOD.03 – Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.

TAPICER

Kwalifikacja potwierdzająca umiejętności nabyte w zawodzie:

DRM.05. - Wykonywanie wyrobów tapicerowanych.