Technik INFORMATYK

Kwalifikacje potwierdzające nabyte umiejętności w zawodzie:

INF.02 – Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.

INF.03 – Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Nauka zawodu trwa 5 lat.

Uczeń po zdaniu egzaminu zawodowego w danym zawodzie, otrzymuje ‎‎certyfikat kwalifikacji zawodowej, wydany przez komisję okręgową. Uczeń, która posiada ‎‎certyfikaty kwalifikacji zawodowej ‎potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w ‎danym zawodzie oraz posiada ‎odpowiedni poziom wykształcenia, otrzymuje dyplom ‎zawodowy (dyplom technika informatyka).

Uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Technik informatyk to kierunek z przyszłością. Technik informatyk dobiera, instaluje, konfiguruje sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, nadzoruje jego prawidłowe działanie, dokonuje przeglądów, konserwacji i naprawy tych urządzeń. Projektuje i wykonuje bazy danych i ich oprogramowanie aplikacyjne. Obsługuje lokalne sieci komputerowe i nadzoruje ich pracę. Diagnozuje, obsługuje i eliminuje uszkodzenia urządzeń peryferyjnych, takich jak np. drukarki i skanery oraz urządzeń sieciowych, takich jak np. serwery, routery.

Miejsca pracy, to na przykład firmy administrujące sieciami komputerowymi, zarządzające serwerami oraz bazami danych, projektujące witryny internetowe oraz serwisy i sklepy internetowe.

Zajęcia praktyczne uczeń odbywa w różnych zakładach pracy stosujących nowoczesne techniki i technologie oraz dysponujących odpowiednią bazą techniczną na terenie Częstochowy.

Szkoła umożliwia nawiązanie kontaktu z przyszłym pracodawcą.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz w zakładce „REKRUTACJA”.

Wzory dokumentów potrzebnych do rekrutacji znajdziesz w zakładce „DOKUMENTY".