Jesteś tutaj:
  2. Świetlica

Świetlica jest czynna w dni nauki szkolnej od 6:45 do 16:30.

Zapewniamy opiekę młodzieży przed rozpoczęciem lekcji jak i po ich zakończeniu, podczas oczekiwania na opiekunów lub zajęcia dodatkowe.

Nauczyciele – wychowawcy w świetlicy:  mgr Barbara Ginter, mgr Jerzy Góra

Świetlica dysponuje dużą salą. Pomieszczenie wyposażone jest w liczne pomoce dydaktyczne, gry planszowe, puzzle, klocki, książki, materiały do rewalidacji, a także sprzęt audiowizualny, apteczkę i kanapę. Sala posiada też zestaw pomocy do twórczości artystycznej. Nauczyciele – wychowawcy pomagają uczniom odrabiać zadania domowe oraz inicjują zajęcia rozwijające kreatywność. W świetlicy uczniowie mogą się zrelaksować, wyciszyć, ciekawie spędzić czas. Przy świetlicy działa Kącik Literacki ,,Złote Pióro”, Młodzieżowa Wszechnica Praw Obywatelskich, Koło Teatralne ,,Krótki Teatrzyk” oraz „Kącik absolwenta”. Odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, proekologiczne, czytelnicze oraz teatralne. Zwracamy szczególną uwagę na postawy społeczno-moralne, nawiązujemy do tradycji i świąt obchodzonych w naszym kraju, organizujemy konkursy tematyczne. Prowadzimy działalności charakterze rewalidacyjnym nastawionym na wyrównywanie deficytów rozwojowych. Staramy się, aby czuli się w świetlicy dobrze i z przyjemnością do nas wracali. Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W świetlicy wszyscy znajdują przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.