Technik LOGISTYK

Kwalifikacje potwierdzające nabyte umiejętności w zawodzie:

SPL.04 – Organizacja transportu.

Nauka zawodu trwa 5 lat.

Uczeń po zdaniu egzaminu zawodowego w danym zawodzie, otrzymuje ‎‎certyfikat kwalifikacji zawodowej, wydany przez komisję okręgową.

Uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Technik logistyk zarządza zapasami i przestrzenią magazynową oraz środkami transportu wewnątrzzakładowego. Planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Przygotowuje oferty cenowe na usługi logistyczne oraz prowadzi renegocjacje z klientami w zakresie zadań logistycznych. Dobiera środki transportu w zakresie zrealizowanego zadania. Posiada wiedzę z zakresu planowania, finansów, marketingu, transportu, dystrybucji, prawa krajowego i międzynarodowego.

Miejsca pracy, to na przykład przedsiębiorstwa magazynowe lub produkcyjne, firmy kurierskie, transportowe, spedycyjne, centrale kontroli ruchu.

Zajęcia praktyczne uczeń odbywa w różnego typu przedsiębiorstwach logistycznych, produkcyjnych, transportowych lub handlowych na terenie Częstochowy.

Szkoła umożliwia nawiązanie kontaktu z przyszłym pracodawcą.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz w zakładce „REKRUTACJA”.

Wzory dokumentów potrzebnych do rekrutacji znajdziesz w zakładce „DOKUMENTY".