Szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie, ul. Krótka 22

W skład Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie, ul. Krótka 22 wchodzą:

• Technikum nr 13
  • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 11
  • Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 1

• Technikum Specjalne nr 13

dla młodzieży z zespołem Aspergera, autyzmem, słabosłyszącej oraz z niepełnosprawnością ruchową

• Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia

dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnością ruchową

• Branżowa Szkoła I Stopnia nr 11

dla młodzieży z zespołem Aspergera, autyzmem, słabowidzącej, słabosłyszącej,  z niepełnosprawnością ruchową

• Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 1

dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Nabór do wszystkich typów szkół odbywa się na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.