Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia uczniowie z klas: I b, I a, II i, IV Ti uczestniczyli w bibliotece w zajęciach dotyczących Dnia Ziemi. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację „Krucha i delikatna nasza Ziemia” i materiał „ Ekologia w praktyce” z którego dowiedzieli się, jak mogą mieć wpływ na środowisko. Wykorzystując materiały ze strony www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl, prowadząca przypomniała młodzieży: czym są elektrośmieci, jakie zawierają szkodliwe substancje i jak z nimi postępować. Z krótkiego filmu uczniowie dowiedzieli się czym są: recykling i cykl życia elektrośmieci. Nie mogło się też obyć bez prezentacji książek dotyczących ekologii dostępnych w bibliotece. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał ekologiczny worek przeznaczony do zbiórki małych elektrośmieci i baterii.