MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "W JAK WIOSNA".

18 kwietnia odbył się finał MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "W JAK WIOSNA".
Celami konkursu były:
- integracja społeczności szkół miasta Częstochowy.
- uchwycenie i celebrowanie piękna budzącej się do życia przyrody.
Uczniowie z pięciu różnych placówek szkolnych podjęli to wyzwanie, prezentując swoją kreatywność i fotograficzne oko poprzez obiektyw aparatu.
Zespół Szkół nr 28 w Częstochowie
Zespół Szkół nr 23 w Częstochowie im. Janusza Korczaka
Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Częstochowie
Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK Antoniego z Padwy w Częstochowie
Zespół Szkół Zawodowych im . Marii Grzegorzewskiej w Częstochowie
Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą spostrzegawczością, zgłaszając zdjęcia kwitnących kwiatów, rozkwitających drzew, a także uchwyconych ptaków i płazów. Każda szkoła miała swoich reprezentantów, co pozwoliło na różnorodność perspektyw i interpretacji tematu.
Prace konkursowe były oceniane przez jury, którzy brali pod uwagę zarówno techniczną jakość zdjęć, jak i oryginalność ujęcia tematu.
Wszystkie zgłoszone prace były wyjątkowe, ale tylko niektóre mogły zostać nagrodzone.
Wyniki konkursu przyniosły radość i satysfakcję uczestnikom. W każdej ze zgłoszonych szkół przyznano pierwsze nagrody, co pozwoliło na docenienie talentów w każdej z placówek. Zdjęcia nagrodzone zostały wyeksponowane na sztalugach w większym formacie, co jeszcze bardziej podkreśliło ich wyjątkowość. Reszta prac w mniejszym rozmiarze były widoczne na tablicach.